HP ProBook 450

Posted on

Laptopy są szczególnie istotnym sprzętem przenośnym, które swoje zastosowanie odnajdują nie tylko w rozrywce, ale przede wszystkim w pracy. To właśnie dzięki laptopom większość firm może w prostszy sposób funkcjonować, a ponadto to nieocenione narzędzie dla przedsiębiorcy, który ma wgląd do wszelkich aspektów swojej firmy. Niezwykle ważnym więc elementem wydaje się wybór samego laptopa, od którego będzie w znacznym stopniu zależeć komfort pracy, ale również i efektywność. Na jakie więc aspekty warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Podzespoły

Kwestia podzespołów jest istotna nie tylko podczas wyboru laptopa biznesowego, ale także dotyczy to innych urządzeń. Jeśli mowa o laptopach to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na procesor oraz pamięć RAM. To zdecydowanie dwa najistotniejsze komponenty, bez których nie ma mowy o jakiejkolwiek wydajności.

Dobierając model procesora powinniśmy na początku spojrzeć na ilość dostępnych rdzeni oraz ich taktowanie. Ponadto dużą rolę odgrywa rok produkcji konkretnego modelu. Warto więc wybierać nowsze procesory, w których to implementowane są technologie poprawiające wydajność. Minimum, w który warto celować na dziś dzień to cztery rdzenie taktowane zegarem o wartościach około 3-3,5 GHz. Zagwarantuje to, że laptop sprawdzi się nawet podczas nieco bardziej wymagających zadań.

Wybór pamięci RAM jest już znacznie prostszy. Tutaj należy spojrzeć przede wszystkim na ilość pamięci. Do prawidłowego działania systemu oraz programów potrzeba aktualnie 8 GB pamięci – to optymalna ilość poniżej której nie warto schodzić.

Wybór modelu laptopa

Jednym z przykładów laptopa biznesowego, który dobrze wpisuje się w powyższy schemat jest HP ProBook 450 (więcej). Laptop ten posiada całkiem wydajny model procesora z serii Intel Core i5. Na pokładzie odnajdziemy również standardowo 8 GB pamięci RAM typu DDR4.

Technology obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com