Laptop do pracy Dell Latitute 5500

Posted on

Prowadzenie własnego biznesu jest nie lada wyzwaniem i wymaga od przedsiębiorcy kontroli nad każdym elementem firmy. W tym celu warto w pierwszej kolejności rozważyć zakup laptopa, który to stanowi nieocenione narzędzie pomocy podczas codziennych spraw. Jednakże warto dobrze zastanowić się nad wyborem sprzętu ponieważ nie każdy z nich jest godny uwagi i polecenia. Na jakie więc elementy warto spojrzeć w pierwszej kolejności?

Podzespoły

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, nad którą trzeba dokładnie się zastanowić są podzespoły. To one mają wpływ na to z jakiej klasy urządzeniem mamy do czynienia. Patrząc na komponenty znajdujące się wewnątrz najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić procesorowi oraz pamięci RAM. Oba te podzespoły stanowią klucz jeśli chodzi o wysoką wydajność, a co się z tym wiąże efektywność pracy i zadowolenie użytkownika.

Procesor i pamięć RAM

Jeśli mówimy o procesorze to warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość dostępnych rdzeni oraz ich taktowanie. Absolutne minimum, które sprawdzi się podczas codziennych prac to cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie w granicach 3 GHz. Jeśli mamy jednak możliwość zakupić lepszy model to warto to uczynić.

Z kolei przy doborze kości pamięci należy pamiętać przede wszystkim o jej dostatecznej ilości. 8 GB na dziś dzień jest wymagana do prawidłowego działania wszelkiej maści programów. Ponadto istotny jest rodzaj zastosowanych kości- tutaj w grę wchodzą pamięci DDR3 oraz DDR4.

Jaki sprzęt wybrać?

Dobrym modelem laptopa biznesowego jest z całą pewności Dell Latitute 5500 (https://www.laphard.pl/pl/c/Latitude-5500/315). Jednostka ta może pochwalić się wydajnym czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 8265U. Ponadto na pokładzie odnajdziemy 8 GB szybkich kości typu DDR4, które taktowane są wartością 2400 MHz. Sprzęt ten cechuje się ponadto nienagannym i eleganckim wyglądem idealnie wpisującym się w schemat spotkań biznesowych.

Technology obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com