Wydajność ponad wszystko?

Posted on

Seria ProBook od marki HP charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz prostą, klasyczną obudową. Laptopy te skierowane są do użytkowników stawiających możliwości urządzenia ponad jego wygląd zewnętrzny, choć minimalistyczne podejście projektantów może się i niektórym konsumentom spodobać. Jednym z ciekawszych modeli z tej serii jest HP ProBook 440. Co jest w nim wartego uwagi?

Dobra wydajność, przeciętna obudowa

Ponadprzeciętna wydajność jest atutem, z którym nie da się polemizować. Laptop reaguje natychmiastowo na nasze działania, funkcjonuje sprawnie, nawet podczas większych obciążeń systemowych. Design obudowy oparty jest na kolorze srebrnym, który dominuje w całości (czarne są jedynie klawiatura, pulpit roboczy oraz ramka ekranu). Ekran utrzymywany jest na jednym solidnym zawiasie pozwalającym na zachowanie całego komputera osobistego w ryzach. Małym minusem jest to, że obudowę bez specjalnego wysiłku można wykrzywić, co odpowiadać może w przyszłości za jej uszkodzenia.

HP ProBook 440 jest urządzeniem o niskiej częstotliwości hałasu. Wiatrak uruchamia się rzadko, a w momencie działania jego dźwięk nie przeszkadza w pracy oraz nie dekoncentruje. Co więcej, temperatura obudowy jest stabilna i nawet podczas najbardziej intensywnych obciążeń miejsce, w którym opieramy dłoń, było chłodne. Głośniki laptopa zamontowane są na wierzchu, dzięki czemu brzmią lepiej, a jakość dźwięku jest co najmniej dobra. ProBook 440 polecany jest tym użytkownikom, którzy poszukują jakościowego i sprawnego sprzętu do bardziej intensywnych prac.

Krótka charakterystyka laptopa HP ProBook 400:

  • wydajny procesor Core 8
  • opcja zamontowania dwóch dysków
  • aż trzy wyjścia do sygnału wideo
  • standardowy czytnik kart pamięci SD
  • matryca IPS
  • dobre chłodzenie, wentylator cechuje się średnią głośnością
  • maksymalne temperatury podnoszą się do 45 stopni, nawet przy największych obciążeniach podzespołów.
Business obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com